آبا نت بار

ارائه دهنده خدمات حمل و نقل

آبا نت بار

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

اسامی و عناوینی که در قسمت قوانین و مقررات کاربرد دارند به شرح ذیل است

الف ) صاحب بار: منظور شخص حقیقی یا حقوقی است که جابجایی بار خود به آبا بار می سپارد

ب) راننده : راننده خودرویی که جهت جابجایی بار صاحب بار از طرف موسسه معرفی می گردد و با دریافت آدرس صاحب بار جهت بارگیری مراجعه می نماید

ج) موسسه : موسسه باربری آبا شامل شعبه 1 (وانت تلفنی) و شعبه 2 (اتو بار) که ارتباط بین صاحب بار و راننده را برقرار نموده و با ارائه مشخصات صاحب بار به راننده جهت انجام عملیات باربری راننده را با خودرو اعزام می نماید .

د) محدوده شهری : از مرکز شهر تا هر سمت شهر که دارای پلیس راه باشد محدوده شهری محاسبه می گردد در صورتی که در مسیر برون شهری پلیس راه وجود نداشته باشد تا 30 کیلومتر از مرکز شهر محدوده شهری محاسبه می گردد .

 

  1. در کلیه بارهای درون شهری و برون شهری حمل هر گونه اشیا و اوراق بهادار مانند طلا و جواهرات و یا چک و چک پول  نظایر آن ممنوع بوده و موسسه هیچگونه مسئولیتی را در این خصوص نمی پذیرد.
  2. حمل هر گونه مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو بارهای حجیم مانند بسته های بزرگتر از اندازه خودرو ، اشیا و یا بارهایی که اصولا به عنوان قاچاق شناخته می شوند و همچنین مواد مخدر و الکل اکیدا ممنوع بوده و مسئولیت حمل موارد ذکر شده به عهده صاحب بار می باشد و فرستنده مکلف به جبران ضرر و زیان و هرگونه عواقب کیفری و حقوقی آن می باشد .
  3. در صورتی که حجم بار به شکلی باشد که از اطاق بار خارج شود و یا وزن بار متناسب با خودرو انتخابی نباشد هر گونه خسارت یا جریمه توسط پلیس به عهده صاحب بار می باشد .(وزن متناسب با هر خودرو در هنگام ثبت سفارش قابل رویت است )
  4. در بارهای مخصوص  وانت بار راننده فقط مسئول رانندگی و حمل کالا است بارگیری و تخلیه به عهده صاحب بار می باشد . در صورتی که نیاز به کارگری راننده باشد کارمزد کارگری و یا انعام کاملا توافقی می باشد و صاحب بار در قبول یا رد آن مختار است و بعد از پرداخت حق هیچگونه اعتراضی ندارد .
  5. در بارهای اتو بار جهت حمل و جابجایی اسباب منزل و بارهای اتوبار امکان همراهی کارگر با راننده وجود دارد

6)      چنانچه صاحب بار آدرس خود یا گیرنده را بطور کامل اعلام نکرده باشد بطوریکه تحویل محموله مقدور نگردد و یا گیرنده از دریافت محموله خودداری کند صاحب بار مکلف به تحویل گرفتن محموله خود بوده ومتهد پرداخت هزینه رفت و برگشت واتلاف وقت در مقصد خواهد بود.

7)      صاحب بار مکلف است نوع و ارزش تقریبی کالا را به صورت تلفنی یا در فرم مخصوص در وبسایت اعلام نماید در غیر اینصورت موسسه هیچگونه مسئولیتی در قبال بار ندارد

8)      زمان بارگیری و تخلیه هر کدام 15 دقیقه محاسبه می گردد در صورتی که بیش از این میزان زمان طول بکشد به ازا هر دقیقه از تخلیه و بارگیری مبلغی  بر حسب تعرفه ساعت سیر پیک به راننده به عنوان پسکرایه پرداخت می گردد

9)      مسیرهایی که خارج از مسیر ذکر شده در بارنامه شده است مشمول هزینه اضافی می گردد همچنین اضافه بار و سنگینی بار  برگشت کار یا برگشت به فرستنده نیز مشمول هزینه اضافی میگردد

10)  صاحب بار می تواند فاکتورهای صادره بر روی وب سایت را تا حصول اطمینان از رسیدن صحیح و سالم کالا به مقصد نزد خود به صورت فایل کامپیوتری نگاه داشته یا از آن پرینت تهیه نماید .

11)  موسسه در رابطه با صدمات پیامدی و خاص شامل فقدان درامد سود ها و یا استفاده از محتویات و از دست دادن شانس و فرصت ها یا دیگر صدمات غیر مستقیم که فقدان آسیب یا تغییر تحویل نادرست و یا تحویل ندادن محموله صاحب بار ایجاد می شود . مسئولیتی نخواهد داشت حتی اگر راننده از احتمال بروز این صدمات آگاهی داشته باشد

12)  دفتر در فبال بار یا محوله ای که مستقیما به راننده اعلام شده و دفتر اعلام نکرده باشد هیچ گونه مسئولیتی ندارد